В ці хвилини! Син Павлова в шоці – прямо на засіданні. Таємне голосування: це бунт. Депутати вийшли.

ПОДІЇ

Новина про раптову смерть 15 серпня голови Кривого Рогу Костянтина Павлова стала гучною для всієї України. Політик керував містом всього дев’ять місяців. Він представляв проросійську партію «Опозиційна платформа – За життя», а посів крісло мера після несподіваної відмови колишнього мера Юрія Вілкула брати участь у виборах.

Тоді Павлов вийшов у другий тур, де переміг кандидата від пропрезидентської «Слуги народу», пише журналістка Українського тижня, Дарина Твердохліб, у своєму матеріалі, далі мовою оригіналу:

Після двох тижнів з дня загибелі Павлова від вогнепального поранення питань щодо обставин його смерті більше, ніж відповідей. Досі не оприлюднили головну офіційну версію події. Єдине, що повідомили правоохоронці – на відео з камер спостереження у будинку Павлова сторонніх осіб не виявили.

Місцевий журналіст Олег Єрмолінський у соцмережі на власному каналі оприлюднив двогодинне відео нібито з камер спостереження зсередини та зовні будинку загиблого. На плівках видно, як чоловік, схожий на Костянтина Павлова перебуває вдома один. Він курить, часом дивиться у телефон, сидить на ґанку та притуляється до дверей, де нібито й здійснює постріл. Самого моменту пострілу на камерах не видно. Справжність цих відео правоохоронці не підтверджують та не спростовують.

Однопартійці Павлова у версію самогубства не вірять. На офіційному сайті політсила ОПЗЖ повідомила, що їх поплічника вибили, тим самим вчинивши «терористичний акт проти партії». Подію також прокоментував Володимир Зеленський і вже традиційно «взяв справу під особистий контроль». Родина Павлова – дружина Олена та син Юрій – від коментарів відмовляються. А от адвокат сім’ї Дмитро Манелюк зробив доволі гучну заяву про останні дні життя мера.

«Від дружини загиблого Костянтина Юрійовича мені стало відомо, що протягом останнього місяця над їх будинком літали квадрокоптери. А останній тиждень перед смертю Костянтин Юрійович дуже боявся підходити до вікон удома. Забороняв дружині підходити до вікон, виходити надвір та навіть вивішувати прання на другому поверсі, а просив робити це на першому», – розповів адвокат.

Також адвокат повідомив, що досі тривають слідчі дії, також тривають допити свідків та найближчого оточення Павлова. Тому жодної остаточної версії щодо обставин смерті поки не називають.

І от тепер щодо політичних баталій.

На наступний тиждень після поховання Павлова, криворізькі депутати зібралися на позачергову сесію, аби призначити нового виконуючого обов’язки міського голови. За законом про місцеве самоврядування, після смерті діючого мера його обов’язки до призначення ЦВК нових виборів має виконувати секретар міської ради. У Кривому Розі ним був представник партії «Слуга Народу» Олександр Котляр.

Під час засідання він, несподівано навіть для однопартійців, склав повноваження секретаря і таким чином відмовитися від посади в.о. міського голови Кривого Рогу.

«Дуже хотів би довести до кінця все те, що почав робити в нашому місті, але прийняв дуже важке для себе рішення: відмовитися від своєї посади. Бо якщо залишусь, то буду весь час відчувати криві слова за своєю спиною, а я звик чесно дивитись людям в очі», – пояснив з трибуни тодішній секретар.

На запитання, чи мали місце попередні перемовини чи домовленості з фракціями ОПЗЖ та «Українською перспективою», Олександр Котляр відповідати відмовився, говорить автор матеріалу

Загалом, такий розвиток подій обурив депутатську фракцію «Слуга народу», яка, у знак протесту, відмовилася брати участь у засіданні та покинула залу. На рішення Котляра відреагувало навіть керівництво політсили. Очільник партії Олександр Корнієнко вважає, що той має скласти депутатський мандат.

«Окрім того, що Олександр Котляр зрадив принципи партії та особисто Володимира Зеленського, він зрадив інтереси виборців. Якщо він не складе мандат самостійно, то може стати кандидатом на відкликання місцевого депутата за народною ініціативою», – прокоментував Корнієнко.

В офіційній заяві партія «Слуга народу» також звинуватила депутатів від «Європейської Солідарності», ОПЗЖ та «Українську перспективу – блок Вілкула» у «негласній коаліції та політичному фарсі».

Саме депутати цих фракцій висунули кандидатуру Юрія Вілкула на пост секретаря міськради і підтримавши 33-ма голосами, зробили його новим в.о. очільника Кривого Рогу. Фракція «Сила людей» заявила, що в голосуванні участі не брала.

Ще одним «сюрпризом» під час засідання міськради став виступ з трибуни сина загиблого Костянтина Павлова Юрія. До цього моменту 26-річний молодик не брав участі у публічній політиці міста. Під час промови він закликав «слуг» у пам’ять про батька «не намагатися незаконно, насильно захопити владу». У відподь «Слуги народу» заявили, що Юрій Павлов взяв участь у «показовій виставі», пише журналістка.

Юрія Вілкула, який до Павлова очолював Кривий Ріг протягом десяти років, обрали секретарем шляхом таємного голосування. Тепер до призначення ЦВК нового виборчого процесу в Кривому Розі обов’язки мера виконуватиме саме він.

Тож, здається, що політичне життя Кривого Рогу після смерті Костянтин Павлова майже не зміниться. Адже дев’ять місяців Павлов і так продовжував курс попередника Вілкула. Завдяки створеній коаліції, та, чи то збігу обставин, чи то непублічним домовленостям, «опозиціонерам» вдалося утримати контроль над кріслом мера, резюмує журналістка.

Копіювати

Залишити відповідь