Тільки що! “Викрадений” суддя Чаус вперше вийшов на зв’язок – шокуюче звернення : вже скоро – країна гуде!
Колишній український суддя Микола Чаус записав відеозвернення. Про своє місцезнаходження він не розповів, лише стверджуючи, що знаходиться в безпеці і не постраждав.
На відео, яке почали поширювати в мережі, він сказав, що його не викрадали в Молдові, але заявив про викрадення в 2016 році, коли він покинув Україну.
“Я готовий надати правоохоронним органам всю інформацію про людей, які викрали і утримували мене з 2016 року. Але це дуже впливові люди і тому я змушений вимагати від наших правоохоронних органів гарантій безпеки. Як бачите, мій канал відкритий для зворотного зв’язку і в т. ч. для обміну інформацією по фігурантам мого викрадення в 2016 році”, – говорив Чаус.
Водночас своє точне місцезнаходження він не назвав, але додав, що знаходиться в безпеці і незабаром планує повернутися в Україну.
Також Чаус звернувся до своєї дружини та попросив вибачення у неї і у їхніх дітей за те, що їм довелося пережити.
“Так треба було зробити. Найближчим часом, обіцяю, все налагодиться, а ті, хто винен в наших бідах понесуть засуженное покарання”, – додав він.
Нагадаємо, 3 квітня стало відомо, що в Молдові в Кишиневі викрали Миколу Чауcа, про це заявив його адвокат.
Президент Молдови Майя Санду вже доручила провести розслідування цієї справи. Голова МВС Молдови Павел Войку заявив, що Чауса викрали іноземці, які вже перетнули кордон з Україною.
За даними ЗМІ, після викрадення в Кишиневі українського судді Миколи Чауса президент Молдови двічі намагалася провести телефонну розмову з Президентом України Володимиром Зеленським, але безуспішно.
Лише 8 травня стало відомо, що Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактами викрадення екс-судді Миколи Чауса та незаконного переправлення його через державний кордон.
У серпні 2016 року НАБУ порушило справу проти Чауса – слідство встановило, що суддя отримав хабар 150 тис. доларів готівкою, з яких 80 тис. сховав у дволітровій банці.
Однак без рішення парламенту відразу затримати суддю не змогли – через суддівський імунітет. Згодом Чаус перестав з’являтися на допити в НАБУ, його оголосили в розшук. 6 вересня того ж року Верховна Рада зняла недоторканність з Чауса, а Солом’янський райсуд Києва дозволив його затримати. Інтерпол оголосив Чауса в розшук в листопаді 2016 року, а через кілька місяців – 1 березня 2017 року – суддю затримали в Кишиневі.
Джерело:korupciya.com