Занадто Повільно крутний. Повірка газових лічильників обернулася багатотісячнімі боргами

РІЗНЕ

После Перевірки приладів обліку споживачам нарахувалі 8-14 тис. грн заборгованості

При проведенні такой простої процедури, як перевірка газових лічильників, мешканці різніх регіонів України Неодноразово стікаються з несподіванімі проблемами.

Газопостачальні компании после проведення експертизи прістроїв візнавалі, что втручання в роботу лічильників НЕ Було. При цьом смороду заявляли про «Занадто повільному обліку газу».

Як підсумок, людям налічувалі заборгованості за нібіто невраховану, но спожитих газ.

Зміст

  1. Особливості повірки газових лічильників в Україні
  2. Борги зняла после втручання UBR
  3. Раптові Боргі – НЕ поодінокі
  4. Чому лічильник может «гальмуваті»

Особливості повірки газових лічильників в Україні

UBR.ua стали відомі два подібних випадки – обидва відбулися у Львівській області (с. Ремезівці Золочівського району).

Одній сім’ї борг «набіг» в розмірі понад 8,6 тис. Грн, інший – понад 14 тис. Грн. Причому вони не отримали жодних підтверджуючих документів від «Львовгазсбита», який проводив перевірку.

Звернення до Нацкомісії регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) також не принесли ніяких результатів.

Борги зняли після втручання  UBR

Редакція звернулася за коментарями в «Регіональну газову компанію» (РГК), в яку і входить «Львовгазсбит». Там пообіцяли розібратися після того, як ми надали дані споживачів, яким нарахували додаткові цифри в платіжках на великі суми.

Ймовірно, втручання UBR.ua посприяло тому, що з зазначеними сім’ями зв’язалися працівники «Львовгазсбита». Споживачі повідомили нам, що дані експертиз і самі штрафи вже анульовані.

Згодом до редакції зателефонував керівник управління зовнішніх комунікацій «Львівгазу» Петро Лукіянчук.

«Згідно з експертизою, ознак втручання не було встановлено, тому додаткові нарахування скасовані … Ми приносимо свої вибачення і врегулюємо конфлікт зі споживачами» , – підкреслив він. Відзначивши, що подібні випадки поодинокі в роботі його підприємства.

Раптові борги – не поодинокі

Адвокат Іван Ліберман неодноразово стикався з подібними випадками у своїй практиці.

«Це поширене явище. До мене час від часу звертаються люди з різних регіонів з аналогічними проблемами » , – розповів він UBR.ua.

Адвокат все ж порадив звертатися до суду і з його допомогою витребувати результати проведених експертиз, які будуть доказом того, що позивач не винен. «І цей борг буде скасовано» , – упевнений він.

За його словами, якщо результати вже проведених експертиз недосяжні з яких-небудь причин, то можна замовити окрему експертизу. Її результати можна використовувати як доказ у суді.

Якщо обслуговуюча компанія поставить під сумнів таку перевірку, то суд призначить ще одну – незалежну – попередивши сторони про неможливість втручання в роботу експертів. Третя перевірка буде використовуватися як остаточна при винесенні судового рішення.

«Людям потрібно перестати боятися звертатися до суду. Сьогодні дуже багато адвокатів, юристів, які запросто за це візьмуться. Більш того, людина самостійно може подати в суд … Боятися точно не потрібно, якщо ви впевнені в правоті » , – підкреслив Іван Ліберман.

Експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук в розмові з UBR.ua повідомив, що також знайомий з подібними випадками.

Він зазначив, що тривале використання газового лічильника без повірки дійсно може позначитися на обліку. Але в такому випадку все повинно бути задокументовано. І всі сторони повинні володіти повним переліком необхідної документації.

В іншому випадку складно захищати свої права, в тому числі і в судовому порядку.

Чому лічильник може «гальмувати»

Експерт у сфері енергетики та житлово-комунального господарства Марія Яковлєва назвала головну причину даної проблеми. На її думку, це – монопольне становище «облгазів» по ​​повірці лічильників.

«Коли ти транспортіруешь газ в будинок споживача, приймаєш рішення якісний газ чи ні, і ще до того ж робиш повірку лічильників, то як втриматися від спокуси отримання доходів від штрафів? Чи є альтернатива перевірці лічильника? »  – поставила вона риторичні питання в розмові з UBR.ua.

Вона піддала критиці держрегулювання монополій. У цьому питанні все зроблено таким чином, говорить експерт, «щоб створити максимально труднощів» для споживача. Особливо – в його прагненні зробити незалежну перевірку лічильника.

Марія Яковлєва розповіла про «традиційному» підході при перевірках. «Зняли лічильник, принесли в облгаз, завернули в рушник, грюкнули об щось – і лічильник виявився таким, що показує невірні обсяги. Як споживач зможе довести, що лічильник був нормальним і показання були коректними? Ніяк » , – підкреслила вона.

Експерт додала, що НКРЕКУ і Антимонопольний комітет «цю проблему взагалі не помічають».

На думку Яковлевої, для скасування такої претензії як «повільний облік газу» вихід у споживача один. «Це виключно рішення суду, оскільки в законодавстві така норма відсутня» , – підкреслила експерт в сфері енергетики та житлово-комунального господарства.

У «Львівгазі» заявили, что в разі наявності підозрі на втручання в роботу лічильника газу, его поміщають в Спеціальний пакет, Який пломбується в прісутності клієнта.

Джерело:bbc-ccnn.com

Копіювати

Залишити відповідь