Поспішайте! Кожен!!! українець має право на безплатні гектари землі! Що для цього потрібно…

ЦІКАВО

В Україні закон гарантує: кожен громадянин може безплатно приватизувати до 2 га землі. І хоча безпосередньо в такому праві місцева влада не відмовляє, на практиці чиновники знаходять причини, щоб не віддавати ділянки безкоштовно.

Про те, чи реально отримати землю безплатно і що для цього потрібно, читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Головне:

місцева влада відмовляє в наданні безкоштовних ділянок;

частина землі вже зайнята, інші ділянки резервують;

землю роздавали з порушеннями: видавали по 2 га відразу в декількох регіонах, передавали через простих українців компаніям;

починаючи з 1 липня, вартість землі буде стрімко рости (відкриється ринок).

Отримати землю практично неможливо, хоча таке право є

Передбачені законом «до 2 га» землі для кожного українця – як безплатна медицина. Згідно із законом вона є, але за фактом отримати її вкрай складно. По-перше, ще на етапі підготовки папірців виявиться, що розробка документації землеустрою обійдеться до 30 тис. грн.

По-друге, дуже часто місцева влада заявляє, що ділянки вже «зарезервовані», наприклад, за учасниками бойових дій. Або ж вільних гектарів узагалі не залишилося. «Варто сказати чесно, якщо ви сьогодні хочете отримати безкоштовно 2 га землі – краще відмовтеся від ідеї. Це вимагає або величезних зусиль, або залучення витратних корупційних механізмів, або оскарження відмов у судах. Але суди можуть затягтися на роки, а за цей час землю віддадуть комусь іншому», – розповів OBOZREVATEL глава комітету із земельного права Асоціації адвокатів України Віктор Кобилянський.

Коли місцева влада хоче, то гектари знаходять навіть у мальовничих місцях. Наприклад, у Славському на Львівщині українцям із різних регіонів безплатно передали по 2 га, а потім ті віддали їх сторонній компанії для будівництва нового курорту. «Користуючись правом громадянина на безкоштовне виділення землі в розмірі 2 га для введення сільського господарства, оформляли її на людей компанії», – розповів директор курорту «Захар Беркут» Роман Шийко. Якщо ж особливих контактів із місцевими чиновниками немає, отримати ділянку буде складно.

У Геокадастрі також визнають зловживання. Вони відкрито заявляють, що частина українців примудрилася отримати по 2 га відразу в декількох регіонах. Роками влада роздавала землі, водночас не було єдиного реєстру.

«Геокадастр масово відмовляє всім, посилаючись на те, що у нього чи немає повноважень, чи конкретні землі внесені для передачі в комунальну власність. Місцеві ради частково не взяли на баланс землі, частково просто в цьому не зацікавлені», – говорить Кобилянський.

Як отримати землю

Згідно із законом, достатньо зібрати документи й звернутися до місцевої влади. Потрібно заздалегідь вибрати ділянку і принести такі папери:

графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки;

у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб, – погодження землекористувача;

в разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства – документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти в аграрному навчальному закладі;

копію паспорта та ідентифікаційного номера.

Всього українцям передбачено:

для ведення особистого селянського господарства – не більше ніж 2 гектари;

для ведення садівництва – не більше за 0,12 гектара;

для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше ніж 0,25 гектара, в селищах – не більше за 0,15 гектара, в містах – не більше ніж 0,10 гектара;

для індивідуального дачного будівництва – не більше за 0,10 гектара;

для будівництва індивідуальних гаражів – не більше ніж 0,01 гектара.

З огляду на те, що вже в липні в Україні запустять ринок землі, поступово ціна кожного «квадрата» буде рости. За попередніми оцінками, вартість гектара буде коливатися близько 2-3 тисяч доларів. Але в Раді запевняють, що ця цифра збільшиться.

Як розповів нардеп від «Слуги народу» Дмитро Соломчук, через 2-3 роки вартість землі в Україні буде понад 5 тисяч євро, а після 2026 року гектар коштуватиме більш ніж 10 тисяч євро. І незважаючи на те, що на українську землю має право кожен громадянин, безплатно вона може дістатися тільки обраним щасливчикам.

Джерело

Копіювати

Залишити відповідь