Годину тому! Суд виніс рішення – такого не чекав ніхто, Тупицький виграв. Закрити – країна на ногах!
Голосіївський районний суд Києва закрив провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності голови Конституційного Суду Олександра Тупицького, якого Президент звільнив з посади судді.
Відповідне рішення суд оголосив у четвер.
“Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності Тупицького Олександра Миколайовича за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 172-6 і ч. 2 ст. 172-7 КУпАП закрити”, – оголосила суддя.
Як повідомляв Укрінформ, раніше Національне агентство з питань запобігання корупції направило до суду два протоколи щодо порушення Тупицьким ч. 4 ст. 172-6 (порушення вимог фінансового контролю) і ч. 2 ст. 172-7 (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів) КУпАП.
Конфлікт інтересів стосувався рішення КС від 27 жовтня 2020 року, яким було скасовано кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. У відомстві вважали, що під час ухвалення цього рішення Тупицький мав конфлікт інтересів, оскільки відносно нього тривала перевірка декларації.
Своєю чергою, Тупицький стверджував, що виконав вимоги закону стосовно конфлікту інтересів, і перед розглядом справи подав заяву про самовідвід, яку судді відхилили.
У квітні поточного року Голосіївський райсуд закрив аналогічні провадження відносно суддів КС Ігоря Сліденка та Ірини Завгородньої.
Відзначимо, що Відстороненого голову КСУ Олександра Тупицького судитимуть за злочини проти правосуддя. Обвинувальний акт вже скерували до Подільського райсуду Києва, повідомляє прес-служба Офісу генпрокурора.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі ДБР. Напередодні вони завершили розслідування щодо Тупицького.
За що судитимуть Тупицького
Слідство з’ясувало, що у жовтні 2018 року Тупицький здійснив підкуп свідка. Зробив він це через корисливі мотиви та в інтересах ексголови Вищого господарського суду України.
Очільник КСУ у такий спосіб спонукав його відмовитися від давання свідчень або надати завідомо неправдиві показання у кримінальному провадженні.
Нагадаємо, справа пов’язана із протиправним заволодінням майновими активами “Зуївського енергомеханічного заводу”. Крім цього, Олександр Тупицький протягом 2018 – 2019 років неодноразово надав у цьому провадженні неправдиві показання.
В Офісі генпрокурора наголосили, що вони були поєднані зі штучним створенням доказів захисту щодо особливо тяжкого злочину.
Інше провадження
У березні 2021 року Державне бюро розслідувань відкрило ще одне провадження проти судді. Його також підозрюють у вчиненні самоправства.
Джерело:korupciya.com